Tarihi Çırağan Sarayı Pembe Oldu

Meme kanseri konusunda farkındalık yaratılması amacı ile MEMEDER (Meme Sağlığı Derneği), General Electric (GE) Türkiye ve Çırağan Palace Kempinski İstanbul işbirliğinde 23-27 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen proje ile tarihi Çırağan Sarayı pembe ışıklarla aydınlatıldı.
Proje kapsamında, pembe renge bürünen görkemli yapıda 27 Ekim Salı akşamı gerçekleştirilen kokteyle, iş ve cemiyet dünyasının önde gelen isimleri katılarak destek verdi.
Gecede, meme kanserinde erken teşhisin ve bu konuda farkındalığın tüm ülke genelinde artırılmasının önemine ilişkin önemli mesajlar verildi.
İstanbul, 27 Ekim 2015 -MEMEDER (Meme Sağlığı Derneği), General Electric (GE) Türkiye ve Çırağan Palace Kempinski İstanbul, ülkemizde meme kanseri konusunda farkındalık yaratılması amacıyla renkli bir projeye imza attı. Proje kapsamında, Boğaz üzerindeki konumu ve tarihi ile dünya çapındaki ikonik yapılardan olan Çırağan Sarayı, 23-27 Ekim tarihleri arasında pembe renkte ışıklarla aydınlatıldı. Pembe renge bürünen tarihi yapı Boğaz’da büyüleyici bir görüntü oluşturdu.
Proje kapsamında 27 Ekim’de Çırağan Sarayı ev sahipliğinde gerçekleşen kokteylde MEMEDER Onursal Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen, MEMEDER Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Ülkü Büyükgönenç GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Canan M. Özsoy ve Çırağan Palace Kempinski İstanbul Genel Müdürü ve Kempinski Residences Türkiye Bölge Direktörü Ralph Radtke ve ünlü oyuncu Işıl Yücesoy yaptıkları konuşmalar ile meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekti.
Proje ile farkındalık yaygınlaştırılırken, #dokunmaktankorkma hareketinin desteklenmesi ve #CiraganSarayiPembeOluyor hashtagi ile bu görsel şölenin büyük kitlelere ulaşması hedeflendi.
Gecede MEMEDER tarafından Generel Electric (GE) Türkiye, Çırağan Palace Kempinski İstanbul ve oyuncu Işıl Yücesoy’a desteklerinden dolayı plaket verildi.
İş ve cemiyet dünyasının tanınmış isimleri, meme kanseri farkındalığı için bir araya geldi
İşbirliğinden duyulan memnuniyetin dile getirildiği geceye iş ve cemiyet dünyasının önde gelen isimleri de ilgi gösterdi.
Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında gerçekleşen etkinliğe katılan isimler arasında; Berna Laçin, Behzat Gerçeker, Işıl Yücesoy, Jülide Ateş gibi isimler yer aldı. Ünlü isimler verdikleri mesajlar ile de erken teşhisin önemini vurgulayarak farkındalığın artması konusunda projeye destek verdi.
Erken teşhis hayat kurtarır
Coğrafi bölgelere ve ülkelere göre oranlarda değişiklik göstermesine rağmen, dünyada yüzde 30’un üzerinde oranla, meme kanseri kadınlar arasındaki en yaygın kanser türünü oluşturuyor. Uzmanlara göre, kanser vakalarının en az üçte biri önlenebiliyor. Bu nedenle, meme kanseri farkındalık ayı kadınları eğitmek için önemli bir platform sağlıyor. Artan farkındalıkla düzenli kendi kendine muayene, tarama ve gelişmiş yaşam tarzı seçimleri ile hastalık ve ölüm oranı azaltılabiliyor.
MEMEDER Hakkında
Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER) 2007 yılında meme sağlığına hizmet veren bilim adamları, bu hastalıkla savaşarak kazanan kadınlar ve yakınları tarafından kurulan ve Türkiye’de meme kanserinin erken tanı ve farkındalığı için çok önemli projeler gerçekleştiren bir dernektir. MEMEDER, Bahçeşehir’de 40-69 yaşa arasındaki 10.000 kadını 7 yıldır ücretsiz muayene ediyor, mamografi çekiyor, tanı koyuyor ve kanserli hastaları tedavi ettiriyor. Bir yandan da Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi’ne yol gösteriyor. Tüm ülkemize yayılarak farkındalık konferansları veriyor, toplantılar düzenliyor.
MEMEDER, tüm dünyada 30 yıldır meme kanseri farkındalık ayı olarak bilinen Ekim ayında çok sayıda etkinlik düzenleyerek toplumun meme kanserine olan duyarlılığını ve farkındalığını artırmaktadır.
GE Hakkında
175 ülkede 300.000’den fazla çalışanıyla GE,dünyanın dijital endüstriyel şirketi olarak; birbiriyle bağlı, iletişim kurabilen ve öngörülebilir yazılımlara sahip makine ve çözümleri ile endüstriyi dönüştürüyor. GE’deki her iş kolu aynı teknolojiye, pazara, yapıya ve bilgiye erişim sağlayan GE Store ile küresel olarak bilgi alışverişi gerçekleştiriyor. Her icadımız, bulunduğumuz endüstrilerdeki inovasyon ve uygulamaları daha ileri taşıyor. Çalışanlarımız, hizmetlerimiz, teknolojimiz ve ölçeğimiz ile endüstrinin dilini konuşuyor ve müşterilerimiz için daha iyi sonuçlar üretiyoruz. Daha fazla bilgi için bizi takip edin: http://geturkiyeblog.com
Kempinski Otelleri Hakkında:
1897’de kurulan Kempinski Otelleri Avrupa’nın en köklü lüks otel grubudur. Kempinski’nin kusursuz, kişiye özel servis ve mükemmel konuk ağırlama, zengin mirası, mülklerinin ayrıcalıklılığı ve özgünlüğüyle tamamlanmaktadır. Bugün 31 ülkede 76 beş yıldızlı otelden oluşan bir portföye sahip Kempinski, portföyüne Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya’da yeni mülkler eklemeye devam etmektedir. Her mülk, kendi mirasını gözden kaybetmeden Kempinski markasının gücünü ve başarısını yansıtmaktadır. Kempinski portföyü tarihi simgesel mülklerden, ödüllü, stil sahibi şehir otellerinden, olağanüstü kıyı otellerinden ve prestijli rezidanslardan oluşmaktadır. Her bir otel misafirlerinin Kempinski markasından bekledikleri kaliteyi barındırırken kendi lokasyonun kültürel geleneklerini de kucaklamaktadır. Global Hotel Alliance’ın (GHA) kurucu üyelerinden olan Kempinski, dünyanın en büyük bağımsız otel ittifakıdır.

BENZER İÇERİKLER

Yorum Yazın

Yorum yapabilmeniz için * işaretli alanları dolduranız zorunludur.

Cevabı iptal et

SON EKLENENLER