”Kimsecik” Tuğba Yüksel Fotoğraf Sergisi

Sainte Pulchérie Fransız Lisesi 12 Kasım 2015 tarihinde Tuğba Yüksel’in “Kimsecik” isimli fotoğraf sergisinin açılışını gerçekleştirecektir. Bu sergi, sanatçının 2015 yazı boyunca Paris’te çekilen fotoğraflarından bir seçki sunmaktadır.
Fotoğraf sanatçısı Tuğba Yüksel, geçtiğimiz yıl mart ayında Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nin Sanat Galerisi Od’A-Ouvroir d’Art, Fransız Kültür Merkezi ve tarihi Maçka Sanat Galerisi iş birliğiyle düzenlediği sanat yarışmasını kazanmıştı. Yarışmanın ödülü ise Paris’te sanatçı rezidansı idi.
Tuğba Yüksel yarışmanın ardından iki ay süresince La Cité Internationale des Arts Paris’te bir sanatçı rezidansında katıldı. Bu süreçte, şehri keşfetmek adına Paris’in tarihi sokaklarını arşınladı ve kenti melankolik bir perspektifle fotoğrafladı.
Paris’in turistik simgelerini ve medyatik bilinirliğini bir kenara bırakacak olursak, şehrin kederli tarihi, hüzünlü hikayeleri, bu hikayelerin kahramanları ile onların melankolisini taşıyan bir nehir: Seine Nehri, işte bu şehrin en anlatılmaya değer öykülerini biriktirmektedir… Tuğba Yüksel Paris’i Seine üzerinden fotoğrafladı.
Yalnızlıklarını kalabalıklara anlatamayanlar ya da kalabalığın tam kalbindeki yalnızlar, sıkıntılarının elden ele dolaşmasını arzulayanlar veya nehrin dilsizliğine güvenip ona içini dökenler hemen hepsi bu Dünya’nın en bilindik kentinin hüzün yüküyle bahtiyar sularına bazen köprülerinden, bazen kıyılarından acılarını, mutluluklarını, günahlarını, geçmişlerini ve geleceklerini döküyorlar…
Sergi “Kimsecik”
12 Kasım-19 Aralık 2015
Galeri Od’A-Ouvroir
Pazartesiden cumartesine çarşamba hariç her gün 09.00- 18.00 saatleri arasında açık
Çukurluçeşme Sok. No : 7
Küçükparmakkapı
34433 Beyoğlu – İstanbul

BENZER İÇERİKLER

Yorum Yazın

Yorum yapabilmeniz için * işaretli alanları dolduranız zorunludur.

Cevabı iptal et

SON EKLENENLER