Tasarımcı-Zerrin Akıncı

‘PLAYon’ adını verdiği 2015-2016 sonbahar/kış koleksiyonunda puzzle parçalarından ilham alıyor. Hayatımızın büyük çoğunluğunu eksik olan parçaları aramakla geçirdiğimize vurgu yapan Akıncı, eksik olanı ararken bütünü kaçırmamak gerekliliğini koleksiyonda kullanılan puzzle parçalarıyla hatırlatıyor. Siyah, mor ve kobalt renklerin ağırlıklı olarak görüldüğü koleksiyonda yapay deri ve jakard birlikteliği ön planda. Renkli yapay kürklerin birinci sınıf terzilikle bütünleştiği ceket ve paltolar, keskin hatlı elbise ve tulumların yanı sıra pile detayları da göze çarpıyor.
Zerrin Akıncı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde lisans ve İngiletere’de yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra iki yıllık iş tecrübesinin ardından, çocukluk hayali olan “moda” ve moda tasarımı eğitimini gerçekleştirmek üzere Amerika Birleşik Devletleri`ne “University of Nevada – Las Vegas (UNLV)’da moda sektörüne ilk adımını atar.
Moda tasarım bölümünde eğitimini tamamlamasının ardından sunduğu farklı tasarımla UNLV Fashion Art ödülünü kazanarak mezun olur. Bu ödül Zerrin`in, 1999 ylında henüz daha bir kolej öğrencisiyken tamamen amatör olarak katıldığı ve New York’da gerçekleştirilen Fashion Icon – Hamil Group Design yarışmasında almış olduğu ikincilik derecesinden sonra uluslararası anlamda kazandığı ilk ciddi ödül olmaktadır.
Bunu Nisan 2012’de Los Angeles’da aldığı ‘Outstanding Emerging Designer’ (En İyi Çıkış Yapan Tasarımcı) ödülü takip eder. Bu ödül ile 2013 ilkbahar/yaz koleksiyonunu tanıtmak amacıyla Los Angeles’da defile yapma hakkı kazanır. ‘Pieces of Life’ koleksiyonu ile Los Angeles’da yaptığı çıkış, LA medyasının ilgisini çeker. Markanın tasarımları, ‘Yeni ve elegant’ olarak tanımlanır.
Markasını Londra Moda Haftası’nda uluslar arası arenada tanıtarak yurtdışı çalışmalarına devam eden Akıncı genç bir tasarımcı olarak sergilemiş olduğu “An envelope..All I am waiting for” adlı koleksiyonu ile moda sektörünün deneyimli kritiklerinden tam not alır. Kısa sürede Türk medyası ve Televizyon Yapımcılarının dikkatini çeken “madebyZA” televizyon ekranlarına taşınarak reytinglerde üst sıralarda yer alan dizilerden; Medcezir, Kiraz Mevsimi, Poyraz Karayel, O Hayat Benim, Güllerin Savaşı, Çilek Kokusu, İnadına Aşk gibi başarılı yapımlarda yer alır. Mayıs 2015’de Fashion Tv’nin Kuzey Kıbrıs’ın En Başarılı Moda Tasarımcısı ödülünü alır.
MadebyZA markası ile bugün Londra, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bordum, , Lefkoşa ve Mağusa’daki seçkin mağazalarda modaseverlerle buluşan madebyZA markası, birinci sınıf terzilikle yenilikçi tasarımları bir araya getirerek gerçek kadınlara çabasız şıklık sunmaktadır. ‘Hayatın ta kendisinden’ ilham alarak hazırlanan zamansız koleksiyonları sezonluk değil ömürlük olarak stil sahibi kadınların bedenlerinde hayat bulmakta.

BENZER İÇERİKLER

Yorum Yazın

Yorum yapabilmeniz için * işaretli alanları dolduranız zorunludur.

Cevabı iptal et

SON EKLENENLER